Zbigniew Kamiński Certyfikowanym Sędzią Miodów Pitnych

Zbigniew Kamiński Certyfikowanym Sędzią Miodów Pitnych

MJP (Mead Judging Programme) to pionierski europejski program szkoleniowy przygotowujący do profesjonalnego oceniania miodów pitnych. Program ten miał swoją inaugurację podczas II Europejskiej Konferencji Miodowców w 2019 roku.

Głównym celem jest przygotowanie i szkolenie profesjonalnych sędziów miodów pitnych w Europie oraz edukacja ludzi w zakresie świadomej i prawidłowej degustacji miodów pitnych. Przeznaczone jest dla osób chcących zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu sensorycznej degustacji miodów pitnych. Sędziowie są także szkoleni w zakresie ogólnej wiedzy o miodach pitnych oraz rozpoznawania pozytywnych i prawidłowych aromatów i smaków miodów pitnych, ale także tych wadliwych lub wadliwych. Osoby, które ukończą szkolenie, otrzymają certyfikat oraz kompetencje i kwalifikacje uprawniające do zasiadania w jury konkursów miodów pitnych.

Program ten jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na profesjonalnych i wykształconych sędziów miodów pitnych w Europie oraz potrzebę edukacji na temat miodów pitnych.